1. Підготовка зовнішніх стін

Підготовка стіни є важливим і відповідальним етапом робіт з утеплення стін, тому до нього потрібно поставитися з особливою ретельністю. Спочатку необхідно оцінити стан фасаду: якщо він пофарбований, фарбу необхідно видалити повністю. Якщо на стіні є нерівності (випуклості та западини), то їх також необхідно вирівняти штукатурними розчинами, незабутнім попередньо проґрунтувати стіну. Якщо стіна виконана з пухких, сипких матеріалів, то цю стіну необхідно обов’язково зміцнити шаром ґрунтовки та шаром міцної штукатурки. Зрештою, ми повинні отримати рівну стіну з міцною основою без ямок і горбків, т.к. у цих місцях (пустотах) буде накопичуватися волога, яка згодом руйнуватиме і відколюватиме шар утеплювача.

2. Поклейка утеплювача

Переходимо до обклеювання утеплювача (пінопласту) на основну стіну.

Схема поклейки така: накидаємо на стіну 8-9 ляпух. Їх можна робити різними, все залежить від стін, головне заповнити якнайбільше западин. Якщо зустрічаються опуклості, їх необхідно збити, і суміш на опуклості наноситься тонким шаром. Також по периметру листа необхідно нанести розчин переривчастою смугою, при дотику пінопласту зі стіною, ця смужка розійдеться під сусідні листи, і зробить стики міцнішими. Далі на суміш прикладаємо (приклеюємо) лист, акуратно виставляємо його і вливаємо із зусиллям, трохи приплескуємо, намагаємося не наробити вм’ятин.

3. Прибивання утеплювача

Пінопласт кріпиться до стіни грибками (капелюшок з пластмасовою гільзою). Після встановлення грибка, в нього встановлюється пластмасовий цвях, який забивається у гільзу грибка. Цвях може бути пластмасовий і металевий. Краще використовувати пластмасовий, адже металевий – це додатковий місток холоду.

Процес прибивання утеплювача починається зі свердління отворів діаметром 10 мм та глибиною довшим, ніж наш грибок. Отвори слід розташовувати по стиках листів, і один у центрі, як показано на малюнку зверху. На лист потрібно приблизно 5-6 грибків. Від кута стіни грибки повинні розташовуватися приблизно на 5-10 см. У просвердлені отвори вставляємо та забиваємо грибки, а коли грибки всі встановлені, починаємо забивати в них цвяхи. Якщо цвях трохи не добитий і стирчить, його потрібно обрізати кусачками.

4. Обробка стиків утеплювача

На цьому етапі необхідно підкоригувати виступаючі стики. Робиться це теркою по пінопласту. Терка зніме виступаючі частини на стику, і стик стає рівним.

Після всього стики утеплювача і всі капелюшки грибків потрібно прошпаклювати клеючою сумішшю (як перетягнути), великим шпателем. Місця шпаклівки (перетяжки) повинні бути рівними. Місця виступу та випирання шпаклівки необхідно затерти після висихання шпаклівки.

5. Наклейка сітки на пінопласт

Приклеювання сітки потрібно робити невеликими ділянками (90-100 см). Отже, на ділянку 90х100 см накладаємо суміш. Маленьким шпателем накладаємо на великий шпатель, великим на утеплювач. Шар 2-3 мм. Прикладаємо сітку так, щоб 10 см по ширині лягали на чистий утеплювач. Розгладжуємо великим шпателем від центру до країв і вниз, щоб сітка рівномірно влипла в суміш. Розгладжуємо та одночасно додаємо трохи суміші, щоб повністю прикрити сітку. Нормальний вид сітки – це коли сітка повністю у суміші, і її трохи помітно.

6. Грунтування фасаду

Обов’язковий етап робіт перед чистовим оздобленням фасаду. Від якості ґрунтовки залежатиме як декоративна штукатурка триматиметься на стіні, ґрунтовка має бути «для ґрунтування армованого захисного шару».

7. Нанесення декоративної штукатурки

Фінальним кроком є нанесення декоративної штукатурки (в основному для приватних будинків) та фарбування об’єкта. 

Фасадна штукатурка характеризується різним діаметром зерна та фактурою. Найбільш популярними є два типи фактур: шорсткий “баранчик” і рифлений “короїд”.

Фактура “Короїд” має колоподібні, вертикальні  або горизонтальні борозенки, що нагадують дрібні канали, які в деревині роблять комахи. Затирається за допомогою пластикового напівтерка або терки.

Фактура “Баранчик” формується за допомогою валика, напівтеркою або іншими інструментами.
Колір Ви також можете обрати на будь-який смак:

8. Встановлення відливу

Також необхідно утеплити зовнішні скоси вікна, як правило вони виконуються утеплювачем завтовшки 2-3см. 

 

Примітка. Дана технологія використовується для утеплення приватних будинків, але не для висотних будинків / багатоповерхівок, складів, нежитлових приміщень.

Олександр є керівником компанії та особисто перевіряє виконання всіх етапів робіт.

  

Задати питання